Ahmet Yerli kişisel blog sitesi

Ahmet Yerli kişisel blog sitesi

Ahmet Yerli kişisel blog sitesi, ilk olarak 18 Kasım 2010 tarihinde Genel ve güncel bilgileri bünyesinde barındıran genel bir blog konsepti ile açılmıştır. Yaklaşık olarak 2 yıl aktif olarak genel blog içeriklerini koruyan blog, daha sonrasında yazarın diğer web gelişim sektörüne yönelmesi nedeniyle 1-2 yıl kadar kapalı kalmış ve sonrasında kişisel bir blog konsepti ile açılmıştır.

Ahmet Yerli – Kişisel Web Günlüğü
Günümüzde ise, Kişisel blog konseptini koruyan blog bünyesinde, Ahmet Yerli yazarına ait, İnternet ve Webmaster konuları başta olmak üzere, Arama motorları optimizasyonu ve güncel web gelişmelerini de özgün içerikler olarak bulabileceksiniz. Tüm bunların yanında yazar minimalizm hayranı olduğu için, bu konuda yapmış olduğu araştırmalar ile beraber tüm tecrübelerini de makale olarak Kişisel Blog sitesinde sunmaktadır.
Günümüzde toplam da dört ana kategoriden oluşan blog, tek bir sunucu üzerinde sadece kendi sitesini barındırarak, sadece içerik anlamında değil, tasarım ve ip anlamında da özgün ve benzersizliğini korumaktadır.
Diğer blog sitelerinin aksine, WordPress yerine Ghost alt yapısını tercih eden geliştirici, bu seçimin nedenini Ghost’un Node.JS alt yapısıyla yazılmış bir yazılım olmasından dolayı sahip olduğu hızın cezbedici olmasından dolayı tercih sebebi olduğunu açıkladı. Ayrıca minimalizm hayranlığını yansıtmak adına çok sade ve sadece içeriklerin ön planda olduğu bir tema tercih eden Ahmet Yerli bu seçimin temel nedenini de hız ve insanların sadece aradıklarını bulmalarına bağlamıştır.

Kişisel Blog
Günümüzde halâ aktif olan bu blog, sponsorluk içinde tüm özgünlüğü sayesinde reklam verenleri cezbeden bir duruma geçmiş, birçok kişi ve kurum tarafından reklam teklifleri almıştır. Özellikle işin teknik boyutunu bir tarafa bırakıp genel ve yaşam tarzına geçtiğimiz zaman, içerik veya içerik başlıklarının büyük bir çoğunluğunda kız arkadaşının da desteğini alan Ahmet Yerli, aynı zaman da içerik yelpazesini de bu alanda bu şekilde geliştirmeyi hedeflemiştir.
Uzun yıllardır simetri ve düzen takıntılı olan Ahmet Yerli, kişisel blog içeriklerinde de aynı hassasiyeti göstermeye çalışmakta ve ziyaretçilerine oldukça yalın bir dil kullanarak yeterince açıklayıcı makaleler yazmaya çalışmaktadır.

AhmetYerli Web Sitesi Ziyaretçi Geçmişi

Kişisel bloglar arasında Türkiye’de alanında sayılı bloglardan biri olmuş ve en yaşlı alan adları statüsünde yer alan AhmetYerli kişisel blog sitesi, kullanıcıların görmek istediği içerikler konusunda da bir öncelik yaratmış ve istenilen makaleler maksimum 7 gün içerisinde hazırlanıp siteye eklenmektedir. Kişisel bloglar genellikle yazarın inisiyatifine bağlı olarak yazılar içeren ve genellikle kullanıcı kazanmaya yönelik anahtar kelimeler içeren konulardan oluşmaktadır.
Ahmet Yerli kişisel blog sitesi, tüm bu çıkar ilişkilerini bir kenara bırakarak, yalnızca kullanıcının isteklerini ön plana almış ve ziyaretçi kaygısı yaşamadan sadece hobi anlamında içeriklerini eklemeye devam etmiştir. Tüm bu nedenler, yazarın web sitesini diğer kişisel blog sitelerinden ayıran en büyük fark olmuş ve kalitesini ortaya koymayı başarmıştır.
Türkiye’de Webmaster gelişimi ve webmaster yetiştirme konusunda daha önceden önde gelen Webmaster forumlarında moderatörlük yaparak kullanıcılarına bilgilerini aktaran Ahmet Yerli, artık sadece kişisel web sitesi bünyesinde içeriklerine devam ederek, bilgi ve tecrübelerinin tamamını diğer insanlara aktarmaya devam edecektir.
Sizlerde bu kişisel blog bünyesinde ki içeriklere göz atmak ve makalelerini okumak isterseniz, yazı içerisinde birçok kez yer alan linklerden bir tanesini kullanarak, Ahmet Yerli kişisel web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
A’dan Z’ye her türlü Dilek, öneri ve şikayetleriniz için yazarın blog içerisinde yer alan iletişim sayfasını da kullanarak iletişim kurabilirsiniz.


Avatar

WM sitesi

CEO / Co-Founder

Hayattaki küçük şeylerden keyif al. Bir gün geriye dönüp baktığınızda bunların büyük şeyler olduğunu fark edebilirsiniz. Hayattaki başarısızlıkların çoğu, pes ettiklerinde başarıya ne kadar yaklaştıklarını fark edemeyen insanlardan kaynaklanır.

Cookie
Verilerinizi önemsiyoruz ve deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanmak istiyoruz.