Alman ahşap 4 motorlu Elbur hasta yatağının özellikleri birçok hasta yakınının araştırdığı bir konudur. Hasta yataklarında özellikler ve fonksiyonlar büyük bir öneme sahiptir. Hastanın durumuna en uygun yatak modelini seçebilmek için mutlaka beklentilere yanıt verebilecek nitelikte bir ürün seçilmelidir. Bu süreçte hastanın hastalık türü, hastalığının derecesi ve yatağın kullanılacağı mekan gibi birçok farklı faktör göz önünde bulundurulur.

Eğer hasta felçli ya da hareket kabiliyetini yitirecek kadar ciddi bir problemle karşı karşıya ise 4 motorlu hasta yatakları tercih edilebilir. Bu yatak modelleri en fonksiyonlu yataklar olup hastaların konforu için özel olarak dizayn edilmiştir. Alman ahşap 4 motorlu Elbur hasta yatağının özellikleri de bu tarz hastaların beklentilerini karşılayabilecek niteliktedir. Her türlü hasta yatağı modelinde beklentilerinizin karşılanması büyük bir öneme sahiptir. Kalite standartları bakımından en iyi yataklardan olan Elbur yataklar Alman üretimli bir yataktır.

Üretimi Almanya’da gerçekleştirilen bu yataklar Türkiye’ye getirildikten sonra satışa sunulmaktadır. Montaj ve demonte gibi konularda sizlere yardımcı olan firma çalışanları kolaylıkla yatağın istenilen yere kurulmasını sağlamaktadır. Yataklara gereksinim kalmadığında bu yatakları demonte ederek kaldırıp saklamak mümkün olabilmektedir.

Alman Elbur Yataklarında Öne Çıkan Özellikler

Alman ahşap 4 motorlu Elbur hasta yatağının özellikleri arasında en önemli faktör ise 4 parçadan oluşan bir yatak olmasıdır. Bu yatakların en ağır parçası 20 kilogram kadardır. Bu nedenle yatağın kullanılmayacağı zamanlarda parçalarına ayırarak saklamak çok daha uygun olmaktadır. Hem yer işgal etmemesi hem de yatağın ömrünün uzaması açısından saklama koşullarına gereken önemin verilmesi gerekir. Bununla birlikte kullanıma en rahat yataklar içerisindedir. Kumandalı özellikleri sayesinde hem hasta hem de hasta yakını tarafından kolaylıkla kullanılabilir. Yatan kumanda özellikleri öğrenildiğinde ve hastanın az da olsa hareket kabiliyeti var ise dışarıya herhangi bir şekilde bağlı kalmadan kendini idare edebilme imkanına sahip olabilir. Yatak modellerinin özellikleri hakkında şunlar söylenebilir:

 • Uzaktan kumandalı ve elektrik ile çalışan yataklardır.

 • Yüksek dayanıklılık gösteren malzemelerden tasarlanmıştır.

 • Hastaya yüksek konfor ve güvenlik sağlamak yatakların tasarımında birincil amaçtır.

 • Bakıcı ve yardım istemeden hastanın kendini kontrol etmesine imkan yaratır.

 • Baş ve ayak uçları hareket edebilir. Hasta yatağı aşağı ve yukarı doğru da hareket edebilir.

 • Günlük yaşantıyı daha konforlu hale getiren modellerdir.

 • Ek ürünlerle konfor düzeyi artırılabilir yataklardır.

 • Yükseklik ayarı yatağın elektrikli olması sayesinde istenilen şekilde ayarlanabilir.

 • Her hasta ve yaşlı insanın kullanımına uygun yataklardır.

Alman yatak modelleri beklentileri oldukça iyi bir şekilde karşılayan yataklardır. Kullanıcı gereksinimlerine tam olarak yanıt verir. Alman ahşap 4 motorlu Elbur hasta yatağın özellikleri incelendiğinde ev kullanımı içinde uygun olduğunu görmek mümkün olmaktadır.

Alman Elbur 4 Motorlu Yatağı Kimler Kullanabilir?

Alman ahşap 4 motorlu Elbur hasta yatağın özellikleri son derece yüksek standartlardadır. Bu yatakları birçok hasta kullanabilmektedir. Çok işlevsel yatak modelleri olduğundan kullanım sırasında hiçbir problem ile karşılaşılmamaktadır. Yatak modelleri kullanıcı açısından oldukça önemli bir avantaj olarak öne çıkar. Bu yataklarda kilogram bakımından üstün kapasite vardır. 180 kilograma kadar hastaları da taşıyabilecek nitelikte yataklar üretilmektedir. Yatağı kullanabilecek hastalar arasında şunlar yer alır:

 • Ameliyat olan ve bir süre dinlenmesi gereken hastalar

 • Yaşı çok ilerleyerek hareketi kısıtlanan hastalar

 • Rehabilitasyon amacı ile kullanılabilecek yataklardır.

 • Felçli hastalar için idealdir.

 • Boyun ve bel fıtığı ilerlemiş hastalar kullanabilir.

Bunun dışında konfor arayan ve hareketlerinde zorlanan her hasta bu yatak modellerini tercih edebilirler. İyileşme sürecini kolaylaştırdığından günümüzde oldukça tercih edilebilir yatak modelleri arasında yer almaktadır. Uyku düzenini sağlamada da çok etkili olduğunu söylemek mümkün olabilir. Hastanede kalmak istemeyen ve bakımını evde devam ettirmek isteyen hastalar için en ideal yatak modeli olarak öne çıkmaktadır. Yüksek standartları ile beklentileri tam olarak karşıladığı söylenebilir.

Elektrikli, kumandalı ve tekerlekli yataklar olması ekstra avantaj sağlar. Motorları sayesinde hasta daha kolay pozisyon değiştirebilir. Bunun yanında kumanda yardımı ile yatağa dokunmadan da yatağın hareketi sağlanabilir. Tekerlekli olması hasta yatağının kolayca başka bir yere aktarılmasını sağlayabilir. Beklentilere tam olarak yanıt veren bu yatak modelleri yüksek standartları ile öne çıkmaktadır.

Elbur Alman 4 Motorlu Hasta Yatağı Fiyatları

Alman ahşap 4 motorlu Elbur hasta yatağın özellikleri incelendiğinde bu yatakların fiyatlarının kalitesine göre oldukça uygun olduğu söylenebilir. Hasta beklentisini tam olarak karşılayan yataklar yüksek standartları ile öne çıkmaktadır. Beklentiye tam olarak yanıt vermesi bu yatakların üzerinde durulan konular arasında yer almasını sağlar.

Elbur Alman yataklar her anlamda ulaşılabilir fiyatları ve yüksek standartlardaki kalitesi ile ilgi çekmektedir. Beklentilerinizin karşılanmasında yüksek standartları ile öne çıkan yatak modelleri avantajlarını en iyi şekilde sağlayan yataklardır. Uyku kalitesini artıran ve hastalık sürecinin iyileşmesine destek veren ürünlerdir. Fiyatları ile oldukça kolay temin edilebilir.

https://www.webmedikal.com